Комета Чурюмова-Герасименко містить компоненти життя.

На кометі Чурюмова-Герасименко зонд "Rosetta" виявив компоненти, які зіграли ключову роль в появі життя на Землі. Такі дані отримали вчені Європейського космічного агентства після двох років дослідження.
Жарт про попів
Науковці давно обговорюють гіпотезу, згідно з якою водні і органічні молекули були принесені астероїдами і кометами до молодої сформованої Землі після того, як вона охолодилася. І саме завдяки їм були забезпечені деякі з ключових стандартних блоків для появи життя.
На деяких кометах і астероїдах вже знайшли воду, склад якої схожий зі складом океанів Землі. Проте на кометі Чурюмова-Герасименко результати аналізів довгий час були суперечливими. Але нові дані говорять, що у комети був потенціал, щоб доставити важливі для виникнення життя компоненти на планету.

Тут зображена комета і наукові дані

Знайдені речовини містять гліцин амінокислоти, який зазвичай знаходиться у білках, а також фосфор, ключовий компонент ДНК і клітинних мембран. Амінокислоти - біологічно важливі органічні сполуки, що містять вуглець, кисень, водень і азот, і формують основу білків. Натяки на гліцин були найдені в зразках, отриманих космічним апаратом "Stardust" NASA при дослідженні комети Вільда-2 у 2006 році. Але ймовірне забруднення зразків пилом зробило аналіз надзвичайно важким і дуже невизначеним.  

Жарт про гліцин

Тепер зонд Rosetta повторно виявила гліцин при вимірюванні складу атмосфери комети Чурюмова-Герасименко в жовтні 2014 (зонд знаходився на відстані 10 км від комети) і в березні 2015 (30-15 км від ядра).
Кетрін Альвегг, науковець з команди, яка обслуговує зонд, пояснила: "Це перше однозначне виявлення гліцину на кометі. Одночасно з цим ми також знайшли органічні молекули, які можуть бути прекурсорами гліцину, що вказують на те, як він міг утворитися".
Гліцин також був помічений в інших випадках, коли зонд був більше ніж за 200 км від комети, але оточений великою кількістю пилу. "Ми бачимо зв'язок між гліцином і пилом, і припускаємо, що він, ймовірно, формується з іншими випарами від крижаних мантій часток пилу, які нагріваються в хвості комети," - каже Альвегг. 
Гліцин перетворюється на газ тільки тоді, коли любимо коли досягає температур нижче 150°C. Це означає, що зазвичай гліцин звільняється з поверхні або підповерхні у маленькій кількості із-за низьких температур. Саме тому "Rosetta" не завжди виявляє його.

Коментарі